E-bültenimize üye olun   |  
Atık Yönetimi (Trim Trax)
Atık Yönetimi (Trim Trax)

Atık Yönetimi (Trim Trax)
Atıkların farkına varıyoruz, Trim Trax’le geri kazandırıyoruz. 

Çoğu ülkede, çöp alanlarına gönderilen atıkların yüzde 15’inden fazlasını gıda atıkları oluşturuyor ve yemeğin çözülmesi sırasında karbondioksitten 20 kat daha etkili olan metan gazının oluşumuna neden oluyor. Bununla birlikte, gıda atıklarının tasfiyesi ciddi ekonomik etkiler yapıyor. Sofra Grup olarak, gıda atıklarının etkilerini azaltmak için tüm gücümüzle çalışıyor; bilinç uyandırmak ve gıda atıklarının etkilerini en aza indirebilmek için sürdürülebilir Trim Trax Programı’nı uyguluyoruz.

Trim Trax, Sofra Grup mutfaklarında oluşan gıda atıklarını takip etme, ölçme ve azaltmaya yarayan bir atık azaltma programıdır. Operasyonel verimliliği artırmak, gıda atıklarını ve bu atıkların çevresel etkilerini azaltma bilincini uyandırmak için tasarlanan bu program, atıkları daha görünür kılıp onlara mali bir değer ekleyerek atık azaltmayı ve artan yemek maliyetlerini dengelemeye yardımcı olmayı hedefliyor.

Trim Trax Programı’nın en önemli unsurlarından biri, gıda atıklarının sahadayken takip edilme, ölçülme ve en aza indirilmesi; yani çalışanlara imalat sürecinde atıklarını azaltmak ve takip etmek için ihtiyaç duyacakları araçları, perspektifi ve aidiyet hissini vermesidir. Trim Trax’ı uygulamak, gıda atıklarının tasfiyesinde maliyeti azaltıp faaliyetlerimizi geliştirerek daha sürdürülebilir bir gelecek oluşturmamıza katkı sağlıyor. 

Yiyecek atıkları; çöp alanlarındaki atıkların yüzde 15’inden fazlasını oluşturur. Bu atıklar, çöp alanlarındaki CO2’den 20 kat daha etkili olan metan gazının oluşumuna da neden olur. Sofra Grup olarak uygulamakta olduğumuz Trim Trax programı ile çevreye zarar veren bu tür olumsuz etkilerle mücadelemizi sürdürüyoruz.

  Picture1.jpg

Sofra Grup Dünyası
Sofra Grup Türkiye’nin 81 ilinde en güçlü markalarla hizmet vermektedir.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player